İstanbul’daki Memduh Paşa Yalısı’nda soygun! 130 milyon TL’yi çalıp kaçtılar

Sarıyer ilçesinde bulunan Memduh Paşa Yalısı’nda gerçekleşen olağanüstü soygunla ilgili detaylar gün yüzüne çıktı. Yalıda çalışan özel güvenlik görevlisi, planladığı bir soygunla 4 kasadan yaklaşık 130 milyon lira değerinde dövizi çaldı ve izini kaybettirdi. Polis ekipleri olayı araştırmak için çalışmalara başladı.

İstanbul’daki Memduh Paşa Yalısı’nda soygun! 130 milyon TL’yi çalıp kaçtılar
Yayınlama: 10.06.2024
Düzenleme: 10.06.2024 11:29
A+
A-

Olay, Sarıyer Kireçburnu’ndaki Memduh Paşa Yalısı’nda geçtiğimiz gün saat 03.30 sularında gerçekleşti. Yalıda faaliyet gösteren bir inşaat firmasında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Ahmet Y., planını dikkatlice hazırladı. Alarmı devre dışı bıraktıktan sonra maskeli ve siyah kıyafetli 4 kişiyi içeriye aldı. Hırsızlar daha sonra 4 kasayı kırdılar ve içlerinde bulunan dövizi 3 çuvala doldurarak yaklaşık 130 milyon liralık bir değer çaldılar. Hırsızlar ardından çaldıkları parayı gri renkli bir kamyonete yüklediler ve hızla kayıplara karıştılar. İşyeri sahibinin ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine sevk edildi ve inceleme başlatıldı.

Polis, özel güvenlik görevlisi Ahmet Y.’nin kimliğini tespit etti ve onunla birlikte çalıştığı diğer 4 kişiyi de arıyor. Hırsızların soygun anlarına ait güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek, izlerini sürmeye başladılar. Soygunun ardından Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızları yakalamak için titiz bir çalışma başlattı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.