İsrail Suriye’ye saldırı düzenledi 1 çocuk öldü, 10 yaralı

İsrail’in Suriye’ye düzenlediği hava saldırısında 1 çocuk hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Saldırının hedefinde Banyas’ta bir alan ve bina vardı. İsrail’den henüz bir açıklama gelmedi.

İsrail Suriye’ye saldırı düzenledi 1 çocuk öldü, 10 yaralı
Yayınlama: 29.05.2024
Düzenleme: 30.05.2024 01:56
A+
A-

Suriye’nin Banyas kentinde dün akşam saatlerinde meydana gelen hava saldırısında 1 çocuk hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiği iddia edilirken, İsrail yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi.

SANA haber ajansının askeri bir kaynaktan aldığı bilgilere göre, hava saldırısı yerel saatle 19.30 sıralarında gerçekleşti. Saldırının hedefinde Banyas’ta bir alan ve bina olduğu belirtilirken, ölenlerin arasında bir çocuğun da olduğu 10 sivilin yaralandığı aktarıldı. Saldırıda maddi hasar da meydana geldiği ifade edildi.

Hedef alınan bölgenin, Suriye ordusu ve İran destekli milis gruplarının yanı sıra Lübnan Hizbullahı militanlarının da faaliyet gösterdiği bir bölge olduğu biliniyor.

İsrail, 2011 yılında başlayan Suriye iç savaşı’ndan bu yana, İran destekli gruplara ve Suriye ordusuna ait hedeflere hava saldırıları düzenliyor. İsrail, bu saldırıları İran’ın bölgedeki etkisini sınırlamak ve kendi güvenliğini sağlamak için gerçekleştirdiğini savunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.