İllüstratörlük, Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanarak, resmi bir “meslek statüsüne” kavuştu

Illustrators Platform’un duyurusuna göre, illüstratörlerin haklarının korunması, mesleki standartların belirlenmesi ve sektörün profesyonelleşmesi açısından bu gelişme büyük önem taşıyor. Platformun Kurucu Başkanı Nurgül Şenefe’nin liderliğinde, Çalışma Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü (KYGM) ile birlikte yürütülen kapsamlı çalışmalar sonucunda, illüstratörlük mesleği resmi olarak tanınarak standartları belirlendi ve yasal bir statüye kavuşturuldu.

İllüstratörlük, Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanarak, resmi bir “meslek statüsüne” kavuştu
Yayınlama: 11.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 12:02
A+
A-

İllüstratörler, çizerler ve sanatçılar için büyük bir adım atıldı! Artık, mesleklerinin resmi standartlar ve tanımlamalarla desteklenmesi, onlara daha güvenli ve saygın bir iş ortamı sağlayacak. İllüstratörler Platformu, bu önemli gelişmeyi duyurarak tüm paydaşlarını, üyelerini ve takipçilerini farkındalığı artırmaya davet ediyor.

Platformun Kurucu Başkanı Nurgül Şenefe’nin kişisel paylaşımında şu detayları paylaştı:

“Sizlerle 3 yıldır üzerinde titizlikle çalıştığım ve sonuçlandığını görmekten büyük mutluluk duyduğum bir haberi paylaşmak istiyorum.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.