Hatay’da Kovboy hırsızlar, mazgalı göz açıp kapayıncaya kadar böyle çaldı

Hatay’da at arabasıyla gelen hırsızlar, mazgal çalarken güvenlik kamerasına yakalandı. Mazgal hırsızlıklarının bölgede sıkça yaşanması, vatandaşların tepkisini çekti.

Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Depremin yaralarının sarıldığı Hatay’da hurda toplayarak para kazanmaya çalışan kişiler, kentte buldukları metallerin peşini bırakmıyor. Antakya ilçesinde sıkça yaşanan mazgal hırsızlıkları, son olarak Sanayi Sitesi’nde tekrarlandı. At arabasıyla gelen hırsızlar, sokakta bulunan mazgalı çalarken bir iş yerinin güvenlik kamerasına yakalandı.

At arabasıyla 10 saniyede çıkarıp alıyorlar

Mazgalın çalındığını kameradan fark eden Semih Aydın, “Bizim iş yerimizin güvenlik kamerasını izlerken sabah saat 6 civarında hırsızların at arabasıyla geldiklerini ve mazgalı çaldıklarını gördüm. Hemen 155’i ve HATSU’yu arayarak şikayette bulundum. Sanayi sitesinde her gün bir şeylerin çalınmasından endişe ediyoruz. Kendi dükkanımızın da çalınmasından korkuyoruz. Hırsızlar, güvenlik kamerasına rağmen hiçbir şeyden çekinmeden hareket ediyorlar. Bu durum büyük bir tehlike arz ediyor. At arabasıyla sadece 10 saniyede mazgalı çıkarıp alıyorlar. Araçlar fark etmezse mazgalsız yolda düşebilirler. Bu yüzden arabaların geçmemesi için el arabası koydum,” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.