Gökhan Abur evli mi, eşi kimdir? Gökhan Abur’un çocukları kaç tane, kimdir?

NTV ekranlarının sevilen meteoroloji yüzü deneyimli isim Gökhan Abur hayatını kaybetti. 80 yaşında ölen Gökhan Abur’un ölüm nedeni ve hastalığı da vefatının ardından merak edildi. 80 yaşında olan Gökhan Abur 2 yıldır kanser tedavisi görüyordu. Bir dönem müzikle de uğraşan Gökhan Abur’un onlarca şarkısı ve plağı da var. Peki Gökhan Abur kiminle evli

Gökhan Abur evli mi, eşi kimdir? Gökhan Abur’un çocukları kaç tane, kimdir?
Yayınlama: 17.09.2023
A+
A-

Ses tonu ile sevilen NTV’nin yüzlerinden olan Gökhan Abur 80 yaşında hayatını kaybetti. Gökhan Abur’un ölümünün ardından hayatı da merak edildi. 2 yıldır kanser tedavisi gören Gökhan Abur durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Maalesef geçtiğimiz gece 2 yıldır savaştığı kansere yenik düştü ve hayatını kaybetti. Bir dönem şarkıcık da yapan, Gökhan Abur’un birçok plağı ve şarkısı da vardır. 1975 yılında Eurovision katılan Abur ilk 8’e girmişti. Peki Gökhan Abur kiminle evli, eşi kim?

Afyonkarahisar’da 1943 yılında, memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Abur, Ankara’da başladığı ilkokulu İstanbul’da, ortaokul ve liseyi ise Karabük’te bitirdi.

Lise çağlarında kurduğu orkestra ile müzikal yaşantısı başlayan Abur, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nü kazandığı İstanbul’da da kurduğu bu orkestrayı devam ettirdi.

Buradan “yüksek mühendis” olarak mezun olan Abur, uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Bölümü’nde yaptığı görevinden 2003’te emekli oldu.

1960’lı yıllarda müzik yaşamı başlayan Abur, 1967’de Hafta Sonu Gazetesinin yaptığı, Egemen Bostancı’nın organize ettiği Altın Ses Yarışması’nda dördüncü oldu.

Bu yarışmanın ardından Fikret Şeneş’in de katkılarıyla plak çalışmalarına başlayan Abur’un, 45’lik 14 plağı ve “Bir Gün Karşılaşırsak” isimli 1 albümü bulunuyor. 1975’te Eurovision şarkı yarışması Türkiye elemelerine katılan Abur, ilk 8’e girdi.

1983’ten itibaren deniz ve denizcilikle ilgilenen Abur, sonrasında uzak yol kaptanlarına eğitim verdi.

Gökhan Abur, 2000’de Açık Radyo’da iki yıl süre ile “Açık Deniz” adlı bir de program yaptı. Abur, 2000 yılından sonra Atlantis Yatçılık’ta “Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini” dersleri verdi.

Yıllarca Frank Sinatra, Dean Martin ve Barbara Streisand gibi dünyanın en büyük sanatçıları tarafından sahnelenen Las Vegas tarihinin en ünlü programlarından biri olan “The Rat Pack Show” Haldun Dormen’in yönetmenliğinde, Gökhan Abur, Recep Aktuğ ve İpek Dinç’in performansları ile 2011’de İstanbul Grand Hyatt’da gerçekleştirildi.

Abur, 3 çocuk babasıydı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.