Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı

Bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilecek olan 6. Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı. 6-9 Haziran'da 30 ülkeden katılımın olacağı festival Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek. Festivalde, geleneksel...

Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı
Yayınlama: 26.05.2024
A+
A-

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek olan 6. Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı. 6-9 Haziran’da 30 ülkeden katılımın olacağı festival Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek. Festivalde, geleneksel sporlar ve oyunlar, geleneksel sanatlar, gastronomi, sahne sanatları gibi birçok başlıkta etkinlikler düzenlenecek.

Etkinlikler ücretsiz

Festivalde her yaştan ziyaretçiye hitap eden etkinlikler sunulacak. Profesyoneller eşliğinde gerçekleşecek olan ok atma, at binme gibi birçok geleneksel spor ve oyunu ücretsiz olarak deneyimleme fırsatı yakalayacak. Aynı zamanda alanda bulunan atölyelerde, geleneksel sanatlara dair tecrübe imkânı sağlanacak.

Ziyaretçiler, festival boyunca geleneksel sporlar ve oyunlar başta olmak üzere doğa ve hayvan iletişimi gibi konularda bilgi edinme imkânına da erişebilecekler.

Çocuklar ve özel gereksinimli bireyler unutulmadı

6. Etnospor Kültür Festivali, çocuklar için birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Çocuklar aileleriyle birlikte, festival alanında geleneksel sporlar ve oyunlarla keyifli zaman geçirebilecekler. Dezavantajlı gruplara özel etkinlikler, müsabakalar ve sahne etkinlikleri de festivale renk katacak. Hipoterapi, görme engelliler mangala turnuvası, atölyeler ve engelli sanatçıların sahneleyeceği etkinliklerle birlikte dezavantajlı gruplara erişilebilir imkânlar sunacak.

6 Haziran’da başlıyor

Ziyaretçilere birçok deneyim imkânı sunacak olan Dünya Etnospor Konfederasyonu, dünya mutfağından tatları katılımcıların beğenisine sunarken; eşsiz gösterilere imza atan Karabağ Atları da ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Türkiye’den şehirlerin tanıtıldığı, kıl çadırlarında oba yaşamının hayat bulduğu, el sanatları atölyeleri ve birçok gösteriyle aktivitenin yer aldığı 6. Etnospor Kültür Festivali 6 Haziran’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Kaynak: DERYA ÖZGÜR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.