Erdoğan’dan Eurovision’a sert tepki: Çizgimiz devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması'nda LGBT'li şarkıcının kazanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Erdoğan, "Türkiye’yi son 12 yıldır bu kepazelikten uzakta tutarak ne kadar isabetli...

Erdoğan’dan Eurovision’a sert tepki: Çizgimiz devam edecek
Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması’nda LGBT’li şarkıcının kazanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Erdoğan, “Türkiye’yi son 12 yıldır bu kepazelikten uzakta tutarak ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi daha iyi kavrıyoruz. Biz aynı çizgide kalmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsviçre’yi temsilen birinci olan LGBT’li şarkıcının kazanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Erdoğan, yarışmanın küresel dayatmanın ve cinsiyetsizleştirme politikalarının bariz bir örneği olduğunu belirtti.

12 Mayıs’ta İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın finalinde “The Code” adlı şarkıyla İsviçre’yi temsil eden Nemo’nun kazanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yarışmaya yönelik sert eleştirilerde bulundu.

“Küresel dayatma ve cinsiyetsizleştirme politikaları”

Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması’nın küresel dayatmanın en bariz olduğu alanlardan biri olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Küresel dayatmanın en bariz olduğu alanların başında cinsiyetsizleştirme politikaları geliyor. Bunun dünyada nasıl vahim boyutlara ulaştığına önceki hafta düzenlenen Eurovision yarışmasında bir kez daha şahit olduk. Özgürlük maskesi altında rol model olarak gençlere takdim edilen tuhaf tiplerin, toplumsal yozlaşmanın Truva atları olduğu açıktır. Bu tür uluslararası etkinliklerde giyimiyle, tavrıyla, sözleriyle normal bir insana rastlamak neredeyse imkânsız hale geldi. Bunun bilinçli bir politika olduğu artık herkes tarafından kabul ediliyor. Türkiye’yi son 12 yıldır bu kepazelikten uzakta tutarak ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi daha iyi kavrıyoruz. Biz aynı çizgide kalmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’nin çekilme kararı

Türkiye, son 12 yıldır Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmama kararı almıştı. Erdoğan, bu kararı bir kez daha savunarak, Türkiye’nin bu tür etkinliklerden uzak durmasının isabetli olduğunu vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.