Elazığ’da film sahnesi gibi olay! Cezaevinde mahkumun yanına girip kurşun yağmuruna tuttular

Elazığ’daki açık cezaevinde yaşandığı iddia edilen olay, Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Suç dosyaları kabarık 5 kişinin gece yarısı cezaevinin önüne geldikleri, içlerinden birinin tel örgüyü keserek cezaevi bahçesine, oradan da B-5 koğuşuna girdiği ve 30 ayrı suçtan kaydı bulunan bir mahkumu vurduğu öne sürüldü.

Elazığ’da film sahnesi gibi olay! Cezaevinde mahkumun yanına girip kurşun yağmuruna tuttular
Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında 5 şüphelinin yakalandığı öğrenildi. Şüphelilerin, cezaevindeki mahkumu geçmiş bir cinayetin intikamını almak için vurduklarını itiraf ettikleri aktarıldı.

Gece saatlerinde cezaevinin önüne araçla gelen suç dosyaları epey kabarık 5 kişinin tel örgüleri kestikten sonra cezaevi bahçesine oradan koğuşlara kadar girdikleri ve 30’a yakın suç kaydı bulunan bir mahkumu kurşun yağmuruna tuttukları iddia edildi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, B-5 koğuşunda gerçekleşen tabanca ile yaralama olayının ardından hemen soruşturma başlatıldı. Cezaevinin güvenlik kameralarında yapılan incelemeler sonucu şahısların kimlikleri tespit edildi ve kısa süre içinde 5 şüpheli yakalandı.

Cezaevindeki mahkumu vuran 15 suç kayıtlı 24 yaşındaki Musa Orhan’ın, 23 Haziran 2024 tarihinde Elazığ Olgunlar Mahallesi’nde meydana gelen ateşli silahla kasten öldürme olayının intikamını almak amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.