Dostane Misafirlerinden Başkan Seçer’e anlamlı hediye

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan ve “Dosthane” adıyla hayata geçirdiği ücretsiz “Refakatçi Evi”, açıldığı günden bu yana 3 bin 500’den fazla hasta ve hasta yakınını misafir etti. Refakatçi Evi’nden faydalanan hastalardan birisi olan emekli müfettiş ve ressam Halit Şahin, yurttaşların en zor gününde yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etmek amacıyla portresini çizdi.

Dostane Misafirlerinden Başkan Seçer’e anlamlı hediye
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen Refakatçi Evi projesi ile kamu ve üniversite hastanelerinde tedavi görmek için uzak ilçelerden gelen hastaların ve yakınlarının konaklama sorunu tarih oldu. Onkoloji tedavisi gören hasta ve yakınlarının 45 gün, diğer hastalıklar sebebiyle tedavi görenlerin ve refakatçilerinin ise en fazla 30 gün süreyle ücretsiz konaklama yapabildiği Dosthane’de, konaklama süresi boyunca sabah kahvaltısı, akşam yemeği, psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra hastaların hastaneye ulaşımları da Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği servisler ile ücretsiz bir şekilde yapılıyor.
Hasta ve hasta yakınlarının geri dönüşlerinin çok olumlu olduğunu vurgulayan Refakatçi Evi Sorumlusu Dila Yumuşak, “Misafirlerimiz buradan çok memnun ayrılıyorlar. Aileleri, akrabaları bile olsa uzun süreli olarak yanlarında kalamadıklarını söylüyorlardı. Burada ise güvende ve huzurlu bir şekilde konaklayabildiklerini söylüyorlar. Herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa bizden yardım ve destek alabiliyorlar. Geri dönüşlerin hepsi çok olumlu, çok memnunlar, çok mutlular. Aynı zamanda kendi aralarında da çok güzel iletişim içerisinde oluyorlar. Daha sonra da görüşmeye devam edebiliyorlar” şeklinde konuştu.
Refakatçi Evi’nden faydalanan hastalardan birisi olan emekli müfettiş ve ressam Halit Şahin de, hizmetlerden çok memnun olan kişilerden birisi. 38 gün boyunca ışın tedavisi görmek için Mut’tan Mersin’e gelen ve kalacak yeri olmadığından dolayı Dosthane’de kalan Şahin, kişilerin en zor gününde yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etmek amacıyla, portresini çizdi.

“Gerçekten çok büyük bir hizmet”

En zor zamanında Büyükşehir yanında olduğu için duygulanan Şahin, “Gerçekten çok büyük bir hizmet. Ben de Başkanımızın bu iyiliği karşılığında, kendisinin bir resmini yapmak istedim. Aynı zamanda ressam ve heykeltıraş olunca, başkanımızın bir resmini yaptım. Kendisine hediye edeceğim” sözlerine yer verdi. Gün içerisinde Dosthane’de keyifli zaman geçirme şansı da yakaladığını söyleyen Şahin, tuval ve boyalarını yanında getirdiğini, sanatından uzak kalmadığını belirterek, “Mersin’de sanatçı arkadaşlarımın atölyelerini ziyaret ediyorum. Cumartesi ve Pazar da Mut’a gidiyor, tekrar geliyorum. Hafta içi tedavime devam ediyorum. Burada boş zamanımda kitap okuyor, resim yapıyorum. Daha sonra, Cumhuriyetimizin 100. yılından dolayı 29 Ekim haftasında Atatürk’ün resimlerinden oluşan sergi yapacağız. Ona hazırlanıyorum” dedi.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.