Çiçek Dilligil’in oğlu Ardahan kadın oldu, yeni halini annesi paylaştı

Çiçek Dilligil’in oğlu Ardahan kadın oldu, yeni halini annesi paylaştı
Yayınlama: 12.05.2024
Düzenleme: 12.05.2024 14:44
A+
A-

Sevilen şarkıcı Bora Öztoprak ile başarılı oyuncu Çiçek Dilligil’in oğulları Ardahan Öztoprak Amerika’da cinsiyet değiştirdi ve 27 yaşından sonra kadın oldu. Ardahan olan adını ise Ayda olarak değiştirdi. Bu konu hakkında açıklama yapan Çiçek Dilligil ise bu hemen alınmış bir karar değil, çocuğumuzun arkasındayız diyerek Ardahan Öztoprak’a sahip çıktı. Bugün ise Çiçek Dilligil anneler gününe özel olarak eşi ve çocuğu Ayda ile bir paylaşım yaptı. Oğlu Ardahan’ın yeni hali ise dikkat çekti.  Peki Çiçek Dilligil’in oğlu Ardahan’ın son hali nasıl? İşte kadın olarak Ayda adını alan Ardahan Öztoprak’ın son hali…

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak’ın çocukları son hali

Oyuncu Çiçek Dilligil ve müzisyen Bora Öztoprak’ın 1997 yılında dünyaya gelen çocukları Ardahan Öztoprak’ın eğitimi için gittiği Amerika’da kadın kimliğine yöneldiği ve fiziksel görüntüsünde değişikliğe uğradığı kaydedildi.

Öte yandan Öztoprak’ın ismini ‘Ayda’ olarak değiştirdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan anne Çiçek Dilligil şunları söyledi:

“26 yaşında artık bir birey. Çocuğumuzun yanındayız; aile olarak onun yanındayız. Adı artık Ayda. Uzun da bir süreç içerisinde, bu sabah uyandım hadi diye bir süreç değil… Heves ve marjinal bir durum da değil. Amerika’da yaşıyor biliyorsun; önemli kliniklerden de destek alıyor”

Çiçek Dilligil kimdir?

Çiçek Dilligil, 5 Haziran 1969’da Ankara’da, sanatla iç içe bir ailede dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin çocuğu olarak, sahne tozuyla haşır neşir büyüdü. Babası Avni Dilligil, Türkiye’nin köklü tiyatrocularından biri, annesi Belkıs Dilligil ise hem tiyatroda hem de sinemada unutulmaz roller bırakan bir oyuncuydu. Halası Aliye Rona ve kuzeni Enis Fosforoğlu da sanat dünyasının saygın isimleri arasında yer alıyor.

Tiyatro kökenli bir aile

Ünlü isimlerin katıldığı ‘Çocuk Kalbi’ filminin galası yapıldı
Çiçek Dilligil’in aile hayatı da tiyatro kökenlidir. Dİlligil’in babası, Türk tiyatrosu ve sinemasının önemli isimlerinden biri olan Avni Dilligil’dir ve tiyatroculuk, yönetmenlik, yazarlık gibi alanlarda önemli eserler vermiştir

Sanat içinde büyüyen Çiçek Dilligil, yetiştiği sanat atmosferinde doğal olarak tiyatroyla yakın bir bağ kurdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde aldığı eğitim, bu tutkusunu pekiştirdi. Konservatuvardan mezun olduktan sonra, Kent Oyuncuları’nda sahne almaya başladı ve tiyatrodaki yeteneğini kanıtladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.