Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü gelecek için umut veriyor

Yarım asırlık köklü tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen transformatör üreticilerinden Beta Enerji, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında destek verdiği Adana Engelliler Spor Kulübü’nün Türkiye Basketbol Federasyonu Tekerlekli Sandalye Süper Ligi’ne yükselmesinin gururunu yaşıyor.

Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü gelecek için umut veriyor
A+
A-

Beta Enerji Pazarlama Müdürü Murat Erdoğan, “Bu başarı, engelli bireylerin hayatlarına dokunmanın ne kadar önemli olduğunun bir kanıtıdır, topluma fayda sağlama misyonunu çok önemsiyoruz” dedi.

Erdoğan, Double Tree By Hilton’da Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gürsel Kocatürk ve Antrenör İlker Yenigün ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, “Enerjimizle mutluluk üretiyoruz” slogan ile topluma katma değer sağlayan sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol aldıklarına dikkat çekti. Bu projelerin sadece maddi destekle sınırlı kalmadığını, aynı zamanda yönetimsel, PR, algı yönetimi, insan kaynağı ve network gibi konularda da destek sağlandığını kaydeden Erdoğan, geçmişte Adasokağı Hentbol Spor Kulübü, Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü Tenis Sporcusu Duru Yağmur Durgun, Çukurova Üniversitesi Teknofest Roket Takımı’na katkı sağladıklarını bildirdi. Erdoğan, Beta Enerji’nin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle toplumda fark yaratmayı başarmış bir firma olarak dikkat çektiğini, bu tür başarıların, sadece desteklenen bireyler için değil, toplumun tamamı için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, “Toplumdaki farklı kesimlerin birbirine destek olması, dayanışma ruhunun gelişmesine katkı sağlar. Beta Enerji, bu projelerle, sadece bireylerin değil, tüm toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.” dedi. Erdoğan, şöyle devam etti: “Beta Enerji olarak, toplumun her kesimine fayda sağlamaya devam edeceğiz. Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü’nün başarıları, bizler için büyük bir gurur kaynağıdır ve bu yolda onlara destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Herkese katılımı ve desteği için teşekkür eder, Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü’ne Türkiye Basketbol Federasyonu Tekerlekli Sandalye Süper Ligi’nde başarılar dileriz.”

Adana Engelliler Spor Kulübü’nün 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarında Beta Enerji’nin desteğiyle büyük başarılara imza attığını kaydeden Beta Enerji Adana Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gürsel Kocatürk ise, namağlup olarak Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nden 1. Ligi’ne, ardından Türkiye Basketbol Federasyonu Tekerlekli Sandalye Süper Ligi’ne yükseldiklerini, kulübün engelli bireylerin hayata tutunduğu ve topluma kazandırıldığı önemli bir platform olarak dikkat çektiğini vurguladı. Beta Enerji’nin 120 bin metrekarede hayata geçireceği projede alanın 20 bin metrekaresini çalışanlar ve sosyal sorumluluk projeleri için odağına aldığını anlatan Kocatürk, engelli takımı için oluşturulacak tesisin de önemine işaret etti. Kocatürk, yerel yönetimlerden karşılaşmalara gidebilmek açısından da sponsorluk beklediklerini ifade etti.

Antrenör İlker Yenigün ise, yaptıkları çalışmalar ve başarıları ile birilerine ilham vermek zorunda olduklarını anlatarak, “İyi hikayeler takıma iyi enerji verdi ve motive etti.” dedi. Engelli bireylerin hayatına iyi şeyler kattıkları için mutlu olduklarını anlatan Yenigün, bugüne kadar katkı sağlayan herkese teşekkür etti, yeni sezon için umutlu olduklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: ZİYA İPEK/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.