Bayram tatilinde en çok Tarsus Doğa Parkı tercih edildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı, Kurban Bayramı ile birleşen 9 günlük tatilde de ziyaretçi akınına uğradı.

Bayram tatilinde en çok Tarsus Doğa Parkı tercih edildi
Yayınlama: 20.06.2024
Düzenleme: 04.07.2024 12:03
A+
A-

İçinde barındırdığı hayvan türleri ile bölgenin ve Türkiye’nin örnek yaşam alanları arasında gösterilen Tarsus Doğa Parkı’na, kent genelinden olduğu gibi, farklı illerden de binlerce ziyaretçi akın etmeye devam ediyor. Berdan nehri ve barajın hemen yanı başında kurulu bulunan ve yemyeşil ortamıyla cazibe merkezi olan Tarsus Doğa Parkı, bayram tatilinin ilk 5 gününde 16 bine yakın kişiyi ağırladı. Farklı maymun türlerinden timsaha, aslandan ayıya, kuş çeşitliliğinden sürüngenlere kadar onlarca türde hayvanı barındıran Tarsus Doğa Parkı’nda zaman geçirmek; çocukların olduğu kadar yetişkinlerinde hoşuna gidiyor. Yaban hayatında yaralanan hayvanların tedavilerinin ve rehabilitasyonlarının da başarı şekilde yerine getirildiği Tarsus Doğa Parkı, gezi tutkunlarının öncelikleri arasında yer almaya devam ediyor.

Tarsus Doğa Parkı’nda görevli sağlık teknikeri Ümit Güngör, kent dışından da ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Aşırı sıcakların yoğunluğunun olmasına rağmen Doğa Parkı’nda aşırı bir yoğunluk oldu. Çok sıcak olmasına rağmen. 5 günde 15-16 bin ziyaretçimiz giriş yaptı. 9 günlük tatil olması sebebiyle Pazar akşamına kadar ziyarete açığız, yoğunluğumuz devam ediyor. Kent dışından gelen ziyaretçilerimiz var. Özellikle deprem bölgesi Hatay, Kahramanmaraş, Malatya bölgelerinden gelen ziyaretçilerimiz var. Güzel, temiz bulduklarını söylüyorlar. İşimizi severek yapıyoruz, işimizin başındayız” diye konuştu.

Arkadaşlarıyla birlikte Tarsus Doğa Parkı’na gelen Umut Can Naz’da parkı herkese tavsiye ederek, “Burası çok güzel bir yer. Vahap Seçer her şeyi yapıyor; çok sağ olsun. Gelsinler, çok güzel bir yer. Görmediğimiz hayvanları burada görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.