Aydın’da kızını sınava yetiştirmeye çalışan sürücü, trafik polisleriyle tartıştı!

Aydın’da kızını YKS’nin AYT oturumuna yetiştirmeye çalışan bir aile ile trafik polisleri arasında tartışma çıktı. Trafik kusuru işleyen sürücü, kızını sınava yetiştirmeye çalıştığını belirterek, cezanın plakasına yazılmasını veya kızını sınav yerine ulaştırdıktan sonra geri gelmeyi teklif etti. Olayın görüntülerinin yayılması sonrası Aydın Valiliği, olayla ilgili inceleme başlattı.

Aydın’da kızını sınava yetiştirmeye çalışan sürücü, trafik polisleriyle tartıştı!
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Çineli harita mühendisi Mehmet Demir, eşi Nursel Demir ile birlikte kızı Deren’i YKS 2024’ün AYT bölümü sınavlarına götürmek isterken, Efeler ilçe merkezinde kırmızı ışığa takıldı. Yaya geçidinde yeşil ışığın yanmasını beklerken, trafik polisinin sert uyarısıyla karşılaştı. Kızını sınava yetiştirmesi gerektiğini belirterek, cezanın plakasına yazılmasını ya da kızını sınav yerine ulaştırdıktan sonra geri gelmeyi teklif eden Demir, trafik polisleriyle tartışmaya başladı. Bu sırada sınava girecek olan Deren’in yakarışları da görüntülere yansıdı.

Olayın görüntülerinin internet ortamında hızla yayılması üzerine Aydın Valiliği, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“9 Haziran 2024 Pazar günü saat 08.03’de Muğla Bulvarı, Yeni Dörtyol Kavşağı’ndaki kırmızı ışıkların yandığı sırada yaya geçidinde duraklayan araç sürücüsünün görevli motorize trafik polisi tarafından ikaz edilmesiyle başlayan tartışma sonrasında olay yerine intikal eden trafik ekiplerince yapılan incelemede; araç sürücüsünün çocuğunu sınava götürdüğünün anlaşılmasıyla gecikmeye mahal vermemek için evrak kontrolleri yapılarak yoluna devam etmesi sağlanmıştır. Öğrencinin katılacağı sınava geç kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Konunun tüm yönleriyle araştırılması için ‘inceleme’ başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.