Adana’dan AB’ye pilatese özgü reformer ünitesi ihracatı

Egzersiz aletleri üreticisi Rota Reformer, pilatese özgü reformer ünitelerini Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden İsviçre, Almanya ve Hollanda’ya ihraç etmeye başladı. Bulgaristan ve Azerbaycan pazarlarında ayda 50-70 arasında alıcı bulduklarını kaydeden Rota Reformer Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Şenkelebeker, e-ihracatla pazar payını artırmaya odaklandıklarını belirtti.

Adana’dan AB’ye pilatese özgü reformer ünitesi ihracatı
Yayınlama: 11.07.2024
Düzenleme: 11.07.2024 15:38
A+
A-

Adana’da egzersiz aletleri üreten Rota Reformer, pilatese özgü reformer ünitelerini Avrupa Birliği ülkelerine ihraç etmeye başladı. İç piyasada yüzde 35’lik pazar payına ulaşan firma, üretiminin yüzde 25’ini dış pazarlara gerçekleştirmenin planlarını yapıyor. Dolar kurunun artması nedeniyle bu ürünlerin ithalatının yok denecek kadar az olduğunu dile getiren Rota Reformer Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Şenkelebeker, Türkiye’nin üretim potansiyeli ile bu ürünleri tedarik kapasitesi olduğunu kaydetti.

“Ahşap bölümler için kayın ağacı tercih ediyoruz”

Merkez Yüreğir ilçesi Karşıyaka Sanayi Sitesi’ndeki 1.000 metrekare alanda, 8 yıldan bu yana reformer pilates üretimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Rota Reformer Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Şenkelebeker, ürünlerin tasarımını ve malzemeleri en yeni teknolojilerle geliştirdiklerini söyledi. Reformer için kayın ağacı kullandıklarını, paslanmaz yay ve çelikleri de birinci kalitede tercih ettiklerini vurgulayan Emrah Şenkelebeker, kesme ünitesi, demir doğrama, boya, döşeme ve marangoz işçiliklerinin kendi atölyelerinde, krom işçiliğinin ise çözüm ortaklarınca sağlandığını dile getirdi. İki montaj ekibi ve 20 çalışanla ayda 200 reformer pilates üretimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Emrah Şenkelebeker, üretim kapasitesini ileriki aylarda artırmayı
hedeflediklerini anlattı. Türkiye genelinde satış ve servis ağlarının bulunduğunu, müşterilerinin ihtiyaçlarına en
hızlı şekilde cevap verdiklerini aktaran Emrah Şenkelebeker yüksek kalite ve mükemmellikte üretimlerle sektörde önemli bir oyuncu olmayı hedeflediklerini bildirdi. E-ticaret ve e-ihracat ile sektördeki pazar paylarını artırmaya ve Türkiye’ye döviz kazandırmaya odaklandıklarını, Avrupa Birliği ülkelerinden İsviçre, Almanya ve Hollanda’ya
reformer ihracatı gerçekleştirdiklerini dile getiren Emrah Şenkelebeker, Bulgaristan ve Azerbaycan pazarlarında ayda 50-70 arasında alıcı bulduklarını kaydetti.

“Kaliteden ödün vermeden yaptığımız üretimin karşılığını alıyoruz”

Egzersiz aletleri üretiminde kalitenin çok önemli olduğuna ve insan sağlığı açısından bu sektörde üretim yapan firmaların sıkı denetlenmesi gerektiğine dikkati çeken Emrah Şenkelebeker, “Bu konuda iddialıyız, kaliteden ödün vermeden yaptığımız üretimin karşılığını alıyoruz. Ürünlerimizi tercih edenlerin izlenimleri bize ilerisi için ümit veriyor.” dedi. Emrah Şenkelebeker, Anadolu Üniversitesi Spor Akademisi mezunu bir pilates antrenörü olarak, tüm vücudu çalıştıran, kasları güçlendiren, esnekliği artıran, dengeyi geliştiren ve duruşu düzelten egzersizlerin olduğu pilatesi herkese tavsiye etti. Emrah Şenkelebeker, “Pilates insan sağlığına çok faydalı egzersizleri barındırıyor. Omurga rahatsızlığı, bel fıtığı ve boyun fıtığı için bire bir çalışılırsa çok ciddi anlamda vücudu kuvvetlendirebilir. Altı aylık bir egzersizle dört yıllık bir vücut sağlığına bile ulaşabilirsiniz. Ama bunu doğru ve düzenli şekilde yapabilmek büyük önem taşıyor.” diye konuştu. Emrah Şenkelebeker, Rota Reformer olarak egzersiz aletlerinde yeniliklerin geliştirilmesi için Türkiye Cimnastik Federasyonu, Hacettepe Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile iş birliği içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.