Adana’da sevgililer gününde öldürülen genç kız “tetikçi” çıktı

Adana’da 19 yaşındaki İpek Akgül’ün Sevgililer Günü’nde vahşice öldürülmesiyle ilgili şok edici detaylar ortaya çıktı. Genç kızın öldürülme nedeni, bir başkasını yaraladığı için verilen emir olduğu iddia edildi. Olayla ilgili 4 kişi tutuklandı.

Adana’da sevgililer gününde öldürülen genç kız “tetikçi” çıktı
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Genç kızın cesedi, 4 ay önce işkence gördükten sonra bir portakal bahçesine gömülmüş olarak bulunmuştu.

Olayın faillerinden biri olan Yaşar Bulut, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne giderek sevgilisi İpek Akgül’ü kendisini aldattığı gerekçesiyle öldürdüğünü ve cesedini gömdüğünü itiraf etti. Cinayet Büro ekipleri tarafından gözaltına alınan Bulut’un aracının GPS koordinatları incelenerek cesedin bulunduğu yer tespit edildi.

İpek Akgül’ün cesedi, bir kadavra köpeği tarafından bulundu. Adli tıp incelemesinde genç kızın önce işkence gördüğü ve ardından tabanca ile vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Daha sonra yapılan araştırmalarda, İpek’in ölüm emrini veren kişinin 22 yaşındaki E.A. olduğu tespit edildi. E.A., İpek’i vurduktan sonra tedavi için hastaneye kaldırıldı ve ifadesinde olayın sebebini açıkladı.

Polis ekipleri, İpek’in öldürüldüğü gece yanında bulunan eski sevgilisi Ahmet Albayrak ve arkadaşı Mehmet Görgün’ü de tespit etti. Katil Yaşar Bulut’un da ifadesi doğrultusunda, İpek’in öldürülmesi için tetikçi olarak kullanıldığı ve planın başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından İpek’in polis tarafından arandığı yalanıyla kandırıldığı belirlendi.

Polis operasyonuyla Ahmet Albayrak ve Mehmet Görgün yakalandı, Bulut’un ağabeyi de kardeşini sakladığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Şüpheliler, mahkeme tarafından tutuklandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.