Adana’da protez bacakla yeni bir hayata umut: Berkay’ın hikâyesi

Kahramanmaraş depremi, 15 yaşındaki Berkay Demir’in hayatını sonsuza dek değiştirdi. Enkaz altında 20 saat geçiren Berkay, sağ olarak kurtarıldığında sol bacağını diz altından kaybetmişti. Fakat bu trajedinin gölgesinde bile Berkay, pes etmeyi reddetti ve umudun ışığını söndürmedi.

Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Uzun ve zorlu bir ameliyatın ardından Berkay’a protez bacak takıldı. Bu sayede yeniden ayağa kalkmayı ve yürümeyi başardı. Fakat bu yetmiyordu. Berkay’ın tam anlamıyla iyileşmesi ve normal bir hayata dönebilmesi için fizik tedaviye ihtiyacı vardı.

Berkay’ın bu ihtiyacını karşılamak için Çocuk İyilik Merkezi (ÇOİM) elini uzattı. Berkay, ÇOİM’de fizik tedavi görmeye başladı ve her geçen gün daha da güçlendi. Fizyoterapistlerin özverili çalışmalarıyla Berkay, protez bacağıyla yürümeyi, dengeyi sağlamayı ve günlük yaşam aktivitelerini yerine getirmeyi öğrendi.

Artık Berkay, protez bacağıyla rahatça yürüyebiliyor, merdiven çıkabiliyor ve hatta bisiklete bile binebiliyor. En büyük hayali ise tekrar futbola dönmek. Bu hayali gerçekleştirmek için çok çalışıyor ve asla pes etmiyor.

Berkay’ın hikayesi, zorluklara rağmen umutla yaşamanın ve hayallerinden vazgeçmemenin sembolü haline geldi. ÇOİM’in desteğiyle Berkay, her geçen gün daha da güçleniyor ve engelleri birer birer aşıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.