Adana’da mobilya üretimi artacak, yeni istihdamlar sağlanacak

Adana’da mobilya sektörüne yeni bir güç ve ivme kazandıracak merkez Sarıçam ilçesindeki 889 dekar alana kurulacak Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi, yüzlerce firmaya üretimlerini artırma fırsatı vererek binlerce de yeni istihdam sağlayacak.

Adana’da mobilya üretimi artacak, yeni istihdamlar sağlanacak
Yayınlama: 11.07.2024
Düzenleme: 11.07.2024 15:28
A+
A-

Adana Sanayi Odası’nca, Sakıp Sabancı Toplantı Salonu’nda Sarıçam Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Projenin Adana’nın sanayisine ve ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayacağını kaydeden Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, bu sitenin sadece fiziksel bir yapı olmanın ötesinde şehrin geleceği için bir vizyon taşıdığını ifade etti.

Sarıçam Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’nin 889 dekar bir alana kurulacağını, 17,5 dekarlık bölümünün idari bina ve çarşı alanı, 10 dekarının çıraklık okulu, 4 dekarlık alanının ise anaokulu olarak planlandığını anımsatan Zeki Kıvanç, “Entegre sanayi sitesi, üretim ve eğitim faaliyetlerinin bir arada yürütüleceği bir merkez olacak. Sanayi sitesinde, işletmeler 1.000-5.000 metrekarelik alanlarda faaliyet gösterebilecek. Yeni site ile üretimin ve istihdamın artmasını ayrıca tam kapasiteyle faaliyete geçmesiyle birlikte binlerce kişiye istihdam sağlamasını bekliyoruz.” dedi.

Avcı: Tahsis aşamasına gelindi

Mobilya sektörünün ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması açısından bu tür yatırımların önemine dikkat çeken Adana Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı ise Sarıçam’da hayata geçirilecek mobilyacılar sitesinde tahsis aşamasına gelindiğini bildirdi.

Adana’da mobilya sektöründe faaliyet gösteren 2.000 dolayında işletme olduğunu anımsatan Avcı, projenin mevcut mobilyacılar sitesinin yerine daha modern, entegre ve altyapı hizmetleriyle donatılmış bir yatırım olacağını vurguladı. Avcı, Sarıçam Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’nin faaliyete geçmesiyle şehrin sanayi ve ekonomik yapısının daha da güçleneceğini ve sosyal açıdan önemli avantajlar sağlayacağını anlattı.

Mobilya sektörünün Adana’da bir bölgede sıkıştığını ve üretim alanlarının genişletilmesi gerektiğine dikkat çeken Sarıçam Kooperatif Başkanı Hasan Bıldırcın da “Yeni kurulacak Sarıçam Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi ile üretimlerimizi daha görünür hale getirebileceğiz. Sektörümüz yeni proje ile daha fazla gelişecek, inşallah bu da Adana’mızın kalkınmasına daha fazla katkı sağlayacaktır.” dedi.

Toplantıya Sarıçam Kooperatif İkinci Başkanı Ahmet Güldiker ve çok sayıda iş insanı da katıldı.

Kaynak: ZİYA İPEK/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.