30 yılda milyonlarca anının ardında kalite ve teknoloji var

Dünyanın en büyük tencere ve tava üreticisi Tefal, Türkiye’de 30 yıldır yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve inovatif ürünleriyle rekabette ayrışarak, hızla büyüyen sektörün başrol oyuncularından biri olmayı sürdürüyor.

30 yılda milyonlarca anının ardında kalite ve teknoloji var
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

GFK ölçümlemelerine göre Türkiye’de küçük ev aletleri pazarı 2023’ün ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre %166 oranında büyüyerek 30 milyon 580 bin TL’ye ulaştı. Satılan ürün sayısında ise %37,7 artış yaşandı. Türkiye’deki 30’uncu yılını dolduran Tefal, kalite, inovasyon ve dayanıklılık ile özdeşleşen ürünleriyle, hızla büyüyen küçük ev aletleri pazarının önemli oyuncularından biri. 

“6 kategoride 695 ürün ile evde geçirilen zamanı değerli kılıyoruz”

Tefal’in çatı şirketi Groupe SEB’in Türkiye Genel Müdürü Ege Pekkınran, “Tefal, Türkiye’de sayısız eve girmiş, milyonlarca anıya ortak olmuş bir marka. 30 yıl önce mutfak gereçleriyle başlayan serüvenimiz, bugün 6 kategoride toplam 695 ürün ile evlerin genelinde devam ediyor. Farklı ürünlerle farklı tüketici profillerine ulaşabiliyoruz. Köklerimiz yurtdışında olsa da, adeta bu ülkenin bir markası gibi kabul görmüş durumdayız. Tefal olarak hep “iyi yaşamı” temsil ettik; bundan sonraki süreçte amacımız tüketicileri her zaman daha kaliteli, daha uzun ömürlü, daha inovatif ürünlerle buluşturmaya ve evde geçirdikleri zamanı değerli ve keyifli kılmaya devam etmek olacak.” dedi

Her yıl 150 bin yeni müşteri, internet satışlarında %130 artış

Tefal, Türkiye’de pazaryerleri satışları hariç, her yıl 150 bin yeni müşteri kazanıyor. Tüketici 121 satış noktasında Tefal ürünlerine erişebiliyor. Bununla birlikte, Türkiye’de sektör genelinde hem ciro hem ürün adedi bakımından internet satışlarındaki büyüme, geleneksel satış kanallarına göre %20 oranında daha yüksek ölçümlenirken, Tefal de bu dinamiklere paralel olarak kendi e-ticaret sitesi ve pazaryeri satışlarında giderek artan bir ivme yakalamış durumda. Marka 2022-2023 yıllarının ilk yarı verileri karşılaştırdığında %94 seviyesinde ciro artışı elde ederken, internet satışlarında bu oran %130’a çıkıyor. 

Türkiye’de satılan her 5 ütüden 1’i Tefal

Tefal ütü kategorisinde Türkiye pazarından %27,5 oranında pay alıyor. Satılan ürün adedine bakıldığında ise bu oran %21 seviyesinde ölçülüyor. Pro Express Protect GV9230 modeli, Türkiye’nin en çok satan buhar kazanlı ütüsü olarak öne çıkıyor. Durilium taban ve mikro kireç filtresiyle güçlendirilmiş modeller de tüketiciler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Türkiye Airfryer kategorisinde dünyadaki 2’nci, Avrupa’daki en büyük pazar

Airfryer’lar yıllık %37,2’lik büyüme oranıyla, günümüzde Türkiye’deki küçük ev aletleri pazarının itici gücü konumunda. Rakamlar, bu yılın ilk yarısında geçen senenin aynı dönemine göre 5 kat daha fazla airfryer satıldığını ortaya koyuyor. Türkiye airfryer pazarı dünyada 2’nci, Avrupa’da ise en büyük pazar konumuna gelmiş durumda. Geleneksel fritözler ise, kategori içerisinde ürün adedi bazında %2’nin altına düşerek yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor.

Tefal mutfakta teknolojiyle performansı buluşturan, kullanımı kolay ürünler yaratma anlayışının eseri Easyfry ile bu kategoride yer alıyor. Yine Cook4me ve Optigrill ürünleri ile mutfakta teknolojiye yer açarak, zaman tasarrufu sağlayan, ihtiyaçlara yönelik çok yönlü ve uzun ömürlü ürünlerle portfolyosunu genişletiyor.

Dünyanın bir numaralı tencere ve tava markası

Tencere ve tava kategorisinde dünyada lider olan Tefal, Türkiye’de de yenilikçi ürünleriyle rekabette ayrışıyor. Örneğin bu yıl ortasında tüketici ile buluşan seramik kaplamalı (RE)NEW tavalar, üretim sürecindeki karbon emisyonlarını %75 oranında azaltan, %100 geri dönüştürülmüş alüminyum gövdesiyle fark yaratıyor. Çıkartıp takılabilen patentli kulp teknolojisi ve birbiri içine geçerek saklanabilme özelliğiyle az yer kaplayıp çok iş yapan Ingenio serisi de sektöründe tek olmasıyla dikkat çekiyor.

Marka, elektrikli mutfak aletlerinde ayrıca uzun ömürlü ve yüksek kaliteli blender’ları, mutfak aksesuarları kategorisinde teknolojisi ve kalitesiyle öne çıkan Ice Force bıçaklar, yemek yapmayı daha güvenli hale getiren elektrikli düdüklü tencereleri ve tüketici taleplerine göre yeni ürünlerle genişleyen elektrikli süpürge tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.