Adana’da 18 haftadır “vergide adalet” istiyorlar!

Adana Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) Sendikası’nın “Vergide adalet istiyoruz” eylemleri 18 haftadır sürüyor.

Adana’da 18 haftadır “vergide adalet” istiyorlar!
Yayınlama: 10.07.2024
Düzenleme: 10.07.2024 15:38
A+
A-

SES Yönetim Kurulu Üyesi Abdulbari Kahraman, Doğalpark Aile Sağlığı Merkezi önünde Adana Tabip Odası ve SES yönetici ve üyeleriyle birlikte taleplerini yineledi. Kahraman, 18 haftadan bu yana “vergide adalet istiyoruz” diyerek eylem yaptıklarını anımsatarak, bu hafta içinde Meclis’te görüşülecek yeni vergi paketinde çalışanların vergi yükünü azaltan bir madde olmadığını söyledi. Vergi paketinin emeğiyle geçinenlere yeni ek vergiler getireceğini kaydeden Kahraman, hükümetin haftalardır sağlık çalışanlardan alınan yüksek vergi oranlarının düşürülmesi için gerçekleştirdikleri açıklamalarına kayıtsız kaldığını bildirdi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kamuoyunda artık inandırıcılığının kalmadığını ifade eden Kahraman, hükümetin açıkladığı ekonomik programın hayata geçirildiği paketle emekçi kesimlerin yoksullaştığını hükümete yakın şirketlerin ise karlarına kar kattığını aktardı. Vergi yükünü çalışanların sırtına yükleyen politik tercihin iflas ettiğini dile getiren Kahraman, şunları kaydetti: “Çalışanların her geçen gün azalan satın alma gücü dayanılmaz hale gelmiştir.

Biz sağlık çalışanları hem kendi ekonomik kayıplarımız ve her gün muayene ettiğimiz şifa dağıttığımız hastalarımızın yaşadığı yoksulluk bizleri derinden üzmektedir. Toplumun sesi olma sorumluluğumuz gereği 18 haftadır alanlarda taleplerimizi yineliyoruz. Yoksulluk rakamlarını yazmaktan, hükümetin Türkiye İstatistik Kurumu’nun aldatıcı gerçek olmayan oranlara göre çalışanlara yaptığı komik ücret artışlarını dile getirmekten usandık.”

 

Kaynak: ZİYA İPEK/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.