Adana dahil 41 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Temmuz 2024 hava durumu raporunu paylaştı. Tahminlere göre, Marmara, Ege’nin iç kesimleri, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batı ve kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Adana dahil 41 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı!
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Marmara Bölgesi’nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin güney ve doğusunda yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, İstanbul’da yağışların kuvvetli olması öngörülüyor. Ege Bölgesi’nde de parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor, bölgenin iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Kuzey Ege kıyılarında ise kuzeyli yönlerden kuvvetli poyraz etkili olacak.

Akdeniz Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava, iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla devam edecek. Adana bölgesi içinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

İç Anadolu Bölgesi’nde de benzer şekilde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor, kuzey ve doğusunda yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar tahmin ediliyor.

Ankara’nın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale’de yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak, iç kesimlerinde ve Rize, Trabzon’un doğu ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Çorum’da ise yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor, öğleden sonra Ardahan ve Kars çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise parçalı ve az bulutlu bir hava ile günü geçirecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Çankırı, Kırıkkale, Ankara, Çorum ve Kastamonu’da yerel kuvvetli yağış beklendiğini, bu nedenle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar beklendiğini, bu nedenle olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

Öne çıkan bazı illerde beklenen hava sıcaklıkları ise şu şekilde: Edirne 39°C, İstanbul 31°C, Ankara 32°C, Diyarbakır 42°C, Gaziantep 38°C ve Şanlıurfa 41°C olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.