ABD’de 911 acil ihbar hattı çöktü! Milyonlarca kişi mağdur oldu

Massachusetts eyaletinde geçici bir süre 911 acil yardım hattında erişim sorunu yaşandı. Arıza, yerel saatle 13.00’te fark edildi ve bu durum milyonlarca kişinin acil servislere ulaşmasını engelledi.

ABD’de 911 acil ihbar hattı çöktü! Milyonlarca kişi mağdur oldu
Yayınlama: 19.06.2024
A+
A-

Massachusetts Kamu Güvenliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü İletişim ve Politika Direktörü Elaine Driscoll, arızanın fark edilmesi üzerine hızlı bir şekilde müdahale ettiklerini belirtti. Yetkililer, bölge sakinlerine acil durumlarda yerel polis, itfaiye ve sağlık departmanlarıyla doğrudan iletişim kurmalarını tavsiye etti. Bu süreçte hastanelerin işleyişinde herhangi bir aksama yaşanmadığı bilgisi verildi.

Arıza yaklaşık 3 saat sonra, Massachusetts Eyalet Polisi tarafından saat 15.49’da giderildi ve 911 hattı normale döndü. Vatandaşlar yeniden acil durumlar için polis, itfaiye ve acil sağlık hizmetlerine ulaşabilmeye başladılar.

Bu tür erişim kesintileri daha önce de ABD’nin başka eyaletlerinde yaşanmıştı. Geçtiğimiz nisan ayında Nebraska, Nevada, Güney Dakota ve Teksas eyaletlerinde benzer sorunlar görülmüş, ancak bu kesintiler kısa sürede çözülmüştü. Federal İletişim Komisyonu olayları incelemiş ve bu tür durumların önlenmesi için adımlar atılması gerektiğine dikkat çekmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.