Uçağa ilk kez binen kadın, tuvalet kapısı yerine yanlışlıkla acil çıkış kapısını açtı!

Türkiye ve dünya havacılık sektöründen ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Çin’den gelen bir habere göre, hayatında ilk kez uçağa binen bir kadın, acil çıkış kapısını tuvalet kapısı sanarak açtı ve acil durum kaydırağını (slide) aktif etti.

Uçağa ilk kez binen kadın, tuvalet kapısı yerine yanlışlıkla acil çıkış kapısını açtı!
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Shanghai Daily’nin haberine göre, Çinli havayolu şirketi AirChina’nın Quzhou-Chengdu seferini yapmaya hazırlanan #CA2754 sefer sayılı Airbus A320 uçağında ilginç bir olay yaşandı. Kalkış için sırasını bekleyen uçak, bir anda acil durum sinyalleri vermeye başladı. Uçağın arka tarafında bulunan acil durum kaydırağının (slide) açıldığı fark edildi. Pilotlar acil durum bilgisi alırken uçakta kısa süreli bir panik yaşandı. Panik yatıştıktan sonra olayın nedeni anlaşıldı: İlk kez uçağa binen bir kadın yolcu, acil çıkış kapısını tuvalet kapısı sanarak açmaya çalışmıştı. Kapı açıldığında kaydırak şişmiş ve acil durum sinyalleri devreye girmişti.

Neyse ki bu olay uçak havadayken veya kalkış yaparken değil, apronda beklerken meydana geldi. AirChina, olayla ilgili yaptığı açıklamada, kadın yolcunun acil durum kaydırağını açarak şirkete 25-28 bin dolar, seferin iptal edilmesi ve yolcuların otele yerleştirilmesiyle birlikte toplamda 40 bin dolar zarar verdiğini belirtti. Şirket, bu miktarın yolcudan tahsil edileceğini duyurdu.

Sosyal medyada yapılan açıklamanın ardından bazı kullanıcılar, kadının bu olaya istemeden sebep olduğunu ve firmanın bu tür önemli kapı ve kaydırakları daha kontrollü hale getirmesi gerektiğini savunarak, yolcudan ücret tahsil edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.