Türkiye EURO 2024’te gruptan nasıl çıkar?

Türkiye EURO 2024’te gruptan nasıl çıkar? İşte Türkiye’nin gruptan çıkarak son 16 turuna kalma ihtimalleri…

Türkiye EURO 2024’te gruptan nasıl çıkar?
Yayınlama: 23.06.2024
Düzenleme: 23.06.2024 23:53
A+
A-

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar doğrudan son 16 turuna kalmaya hak kazanacak. Takımların en iyi üçüncüler arasına girerek son 16 turuna girme şansları bulunuyor.

Türkiye’nin gruptan çıkma ihtimali Çekya maçı ve rakiplerinin oynayacağı müsabakaya göre şekillenecek.

Türkiye, Çekya mücadelesini kazandığı takdirde grup ikincisi olarak son 16 turuna yazdıracak. Beraberlik durumunda A Milli Takım puanını 4’e yükseltecek ve Portekiz’in Gürcistan’a kaybetmemesi durumunda grubu ikinci bitirecek.

Çekya mağlubiyeti durumunda ise en iyi grup üçüncü olmak için diğer gruplarda oynanan maçların sonuçlarını bekleyecek. A Milli Futbol Takımı’nın Çekya’ya mağlup olması ve Gürcistan’ın da Portekiz maçında puan kaybetmesi durumunda ise yine üçüncülük hesapları yapacak.

Çekya ve Gürcistan’ın son maçları kazanması durumunda ise A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te grubunu sonuncu bitirecek ve turnuvadan elenecek.

Puan eşitliğinde ne olur?

EURO 2024’te gruplarda iki veya daha fazla takımın puan eşitliği durumunda öncelikli olarak takımların kendi arasında oynadıkları maçlardaki puanlarına bakılıyor. Eşitliğin devam etmesi durumunda takımların kendi arasında oynadıkları maçlardaki gol farkı baz alınıyor.

Ardından ise sırasıyla; kendi arasında oynana maçlarda atılan gol sayısı, gruptaki genel gol farkı, gruptaki atılan gol sayısı, deplasman golü sayısı, gruptaki deplasman golü sayısı belirleyici olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.