Türk çetesi Tottenham Boys’un lideri İzzet Eren öldürüldü

Londra’da faaliyet gösteren Türk çetesi Tottenham Boys’un lideri İzzet Eren, Moldova’nın başkenti Kişinev’de bir kafede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Kasklı ve elektrikli scooter kullanan saldırgan, Eren’e üçü başına isabet eden yedi kurşun sıktıktan sonra olay yerinden kaçtı.

Türk çetesi Tottenham Boys’un lideri İzzet Eren öldürüldü
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

İzzet Eren, 1990’larda uyuşturucu suçları nedeniyle Londra’da hüküm giymiş, sınır dışı edildikten sonra tekrar Londra’ya dönmüş, 2015 yılında dolu bir tabanca ve makineli tüfekle bir saldırıdan hemen önce yakalanmıştı. 2016 yılında mahkemeye getirilirken, yeğeni Özcan Eren başarısız bir kaçırma girişiminde bulunmuştu. Bir çete üyesinin vurulmasıyla sonuçlanan olayda araçta Uzi otomatik tabanca bulunmuştu.

Eren, 2019 yılında Türkiye’ye iade edildi, ancak bir ay sonra hapisten kaçtı. 26 Mayıs 2022’de Moldova’da yakalanan Eren, İngiltere’nin iade talebine rağmen serbest bırakılmıştı. İzzet Eren’in adı, 1990’lı yıllarda uyuşturucu nedeniyle gerçekleştirilen saldırı ve cinayetlerle de anılıyordu. Doğu Londra’da Hackney Turks çetesiyle hakimiyet savaşı veren Eren’in, 1994 yılında bir kafede tavla oynarken öldürülen Mehmet Kaygısız cinayeti ve Nafiz Bostancı’ya yönelik cinayet girişimiyle bağlantısı olduğu ortaya çıkmıştı.

Kasklı ve elektrikli scooter kullanan saldırgan, Eren’in oturduğu kafede yedi kurşun sıkarak onu infaz etti. Polis ekipleri, saldırganın peşine düşerken, İzzet Eren olay yerinde hayatını kaybetti.

Benzer bir cinayet, 4 Mayıs 2024’de Barselona’da işlenmişti. Sant Marti Forum bölgesinde Tekin Kartal adıyla tanınan İlmettin Aytekin, Abdullah Baybaşin ile bir restoranda yemek yedikten hemen sonra beş kurşunla vurularak öldürülmüş, saldırgan bulunamamıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.