Toroslar’da yayla yolları çalışması sonrası yollar güvenli hale geldi

Toroslar Belediyesi, kırsal mahalle ve yollarda gerçekleştirdiği üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yapılan bu çalışmalar, yaylacıları ve üreticileri memnun ediyor. Yeni yol açma, bahçe yolları düzenleme ve kilit parke yol tamiratı sayesinde üreticiler, tarlada yetişen ürünlerini güvenli ve konforlu bir şekilde merkeze ulaştırırken, yaylacılar da daha işlevsel yollardan yararlanabiliyor.

Toroslar’da yayla yolları çalışması sonrası yollar güvenli hale geldi
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda Kayrakkeşli ve Sadiye Mahallelerinde yeni yol açma; Kavaklıpınar Mahallesinde bahçe yolu düzenleme ve Ayvagediği Mahallesinde kilit parke yol yapım çalışmaları gerçekleştirdi.

Kayrakkeşli ve Kavaklıpınar Mahallesi sakinleri, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’a yollarını düzenlediği için teşekkür etti. Bir mahalle sakini, “Evimi üç yıl önce yaptırdım. Resmi yol olmasına rağmen yolum yeni açıldı. Bugüne kadar sıkıntı çektim. Belediye Başkanımız Abdurrahman Yıldız’a ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Yollarımız çok güzel oldu. Allah razı olsun” dedi.

Ayvagediği Mahallesindeki vatandaşlar ise iki yıl önce yapılan alt yapı çalışmalarının ardından kilit parke yollarının yeni dönemde tamir edilerek yenilendiğini belirterek, Başkan Yıldız’a teşekkürlerini ilettiler ve hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirdiler.

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, “Yüzü gülen, nefes alan Toroslar” hedefiyle Mersinlilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla ilçenin dört bir yanına hizmet ulaştırdıklarını söyledi. Başkan Yıldız, “Özellikle yaz sezonunda Toroslarımızın yaylalarından merkeze gidiş ve gelişler yoğun bir şekilde gerçekleşiyor. Vatandaşlarımızın yaylalara daha iyi ulaşım sağlayabilmesi amacıyla yayla yollarının standardını yükseltiyoruz” dedi.

İlçede tarım faaliyetlerinin önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Yıldız, “İlçemiz, kentin önemli üretim merkezlerinden biri. Çiftçilerimizin, üreticilerimizin faaliyetlerini daha iyi yürütebilmeleri için bahçe yollarında da hummalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz, bahçe yollarını hasada yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: YUSUF YILDIZ/ ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.