Rektör Prof. Dr. Özaydın: Karamsar olmayın, Türkiye’nin ve sizin önünüz açık

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın mezun öğrencilere seslenerek, “Karamsar olmayın, Türkiye’nin ve sizin önünüz açık” dedi.

Rektör Prof. Dr. Özaydın: Karamsar olmayın, Türkiye’nin ve sizin önünüz açık
Yayınlama: 11.07.2024
Düzenleme: 11.07.2024 23:08
A+
A-

GAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Özaydın, katılımcılara hitaben, akademisyenlerin ve ailelerin toplumdaki önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi: “Medeniyetimizde iki el öpülesi insan var; birisi anne babalar diğeri ise hocalarımız; yani akademisyenlerimiz. Sizlere tavsiyem anne babanız ve hocalarınız dışında kimsenin elini öpmeyin. Hocalarımızı tebrik ediyorum. Kendi alanlarında liyakat ve ehliyet sahibi çok güzel bir kadromuz var. Mesleğinin eri insanlar, onların eseri öğrencilerimiz. Mezuniyetinizi tebrik ediyorum. Bulduğunuz ilk işe girin. Size teklif edilen ilk işi kabul edin. Karamsar olmayın, Türkiye’nin ve sizin önünüz açık.”
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Bulut ise mezunlara seslendiği konuşmasında başarının, fedakarlık ve sorumluluk ile mümkün olduğunu belirterek, “Ahlak, adalet, istikamet içinde olmalısınız. Bunlar sadece birey olarak bizlerin değil toplumun da temel değerleridir. Unutmayalım ki, toplumlar yoksulluktan değil ama ahlaksızlıktan çökebilmektedir. Hayatınıza yön verirken kendi değerlerinizi, ahlak ve inancınızı kendi neslinize bırakacağınız en değerli miras olacağını bilmeniz gerekir. Buradan aldığınız eğitimle gideceğiniz her yerde birçok toplumun hastalığı olan cehalet, fakirlik ve toplumsal huzursuzluklara çözüm getirmenizi diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında derece ile mezun olan öğrencilere diplomaları ve plaketleri verildi. Öğrencilere diplomalarının verilmesi ile devam eden program, kep atmayla son buldu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.