Peugeot, araçlarına ChatGPT getiriyor

Üretken yapay zeka ChatGPT, Peugeot’nun çok sayıda müşterisinin aracına entegre ediliyor. Bu yeni teknoloji, sürücülere daha akıllı ve etkileşimli bir deneyim sunmayı hedefliyor. Peugeot’un bu adımı, kullanıcıların araç içindeki bilgiye erişimini kolaylaştırarak, yolculukları daha güvenli ve keyifli hale getirmeyi amaçlıyor.

Peugeot, araçlarına ChatGPT getiriyor
Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Peugeot, yeni 208, yeni 2008, yeni 308, yeni 308 SW, yeni 408, yeni 508, yeni 508 SW, yeni RIFTER, yeni TRAVELLER, yeni PARTNER ve yeni EXPERT gibi araçlarında i-Cockpit’in sesli asistanı üzerinden ChatGPT erişimini standart olarak sunmaya başlıyor.

Bu özellik, yıl sonuna kadar yeni 3008 ve yeni 5008 gibi diğer modellere de uzaktan yazılım güncellemesi ile entegre edilecek.

Audi ise yaklaşık 2 milyon aracına ChatGPT erişimi sunacak ve MIB 3 temelli tüm araçlara entegre edilecek.

ChatGPT, Audi asistanının bir uzantısı olarak sürücülere sesli olarak bilgi sağlayacak ve araç özelliklerini kontrol etmelerine yardımcı olacak.

Volkswagen ise ID. serisi araçlarında ChatGPT destekli IDA sesli asistanı kullanıma sundu ve yeni Golf, Tiguan ve Passat modellerine de aynı altyapı entegre edildi.

Bu sistem, kullanıcıların çeşitli sorularına anında cevap verebiliyor ve turistik yerlerden spor haberlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.