Meclis’teki siyasi partilerden Ankara’daki terör saldırısına tepki

TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanları ve grup başkanvekilleri İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önündeki terör saldırısını kınadı.

Meclis’teki siyasi partilerden Ankara’daki terör saldırısına tepki
Yayınlama: 01.10.2023
A+
A-

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Ankara’daki terör saldırısına ilişkin değerlendirmede bulundu.

AK Parti Grup Başkanı Güler, terör saldırısını lanetlediğini ve kınadığını ifade ederek, yaralanan polis memurlarına acil şifalar diledi.

Güler, terör saldırısının ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik olduğunu belirterek, “Özellikle Meclis’in açıldığı 1 Ekim gününe denk getirilerek kamuoyunda bir gündem yapılmaya çalışıldığını görüyoruz.” dedi.

Terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Güler, “Hiçbir şekilde bu kararlı duruşumuzdan, mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Terörle mücadelemiz asla bir kesintiye uğramayacaktır.” ifadesini kullandı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, saldırıyı lanetlediklerini dile getirerek, “Ülkemize, İçişleri Bakanlığımıza ve saldırı sırasında yaralanan kahraman polislerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

Terör saldırısının başarısız olmasının ve kaybın olmamasının kendilerine teselli verdiğini söyleyen Akçay, “Türkiye terörle mücadelesini etkin bir şekilde ve kararlılıkla sürdürmektedir. Ülkemiz ve TBMM, kendi gündemine hakimdir. Meclisimizin yeni yasama yılının açılacağı bugün TBMM, saat 14.00’te toplanıp çalışmalarına devam edecektir.” şeklinde konuştu.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde yaşanan terör saldırısını lanetlediğini belirterek, yaralanan emniyet mensuplarına acil şifalar diledi.

Özgür Özel, “Meclisin açılış gününde, Meclise çok yakın bir noktada gerçekleşen bu saldırı tüm boyutlarıyla bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Türkiye’de ardı ardına bombaların patladığı 2015-2017 dönemi hafızalarımızdaki tazeliğini korurken, ülkemizin benzer bir sürecin içine girmemesi için parlamentomuz ve parlamentoda grubu bulunan siyasi partiler olarak üzerimize bir sorumluluk düşüyorsa bunu yerine getirmeye hazırız. Terörün her türlüsünü kimden ve nereden geldiğine bakmadan lanetliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın ile Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ da sosyal medya hesaplarından terör saldırısını kınadı.

Koray Aydın, yaralanan emniyet mensuplarına acil şifalar dileyerek, “Yüce Allah milletimizi her türlü iç ve dış düşmanın saldırısından korusun. Türk milleti ve Türk devleti asla teröre boyun eğmeyecektir.” paylaşımında bulundu.

Saadet Partisi Grup Başkanı Özdağ ise “TBMM’nin açılacağı günde Ankara’da İçişleri Bakanlığına bombalı bir saldırı gerçekleştirildi. Her şeyden önce tüm emniyet camiamıza geçmiş olsun diyor yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Saldırıyı lanetliyor, azmettirenlerin bir an evvel bulunmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.