KGD Grafit & Metal Alman K+S firması Türkiye distribütörü oldu

Demir ve demir dışı metaller sektöründe 25 yılı aşan tecrübesiyle faaliyet gösteren KGD Grafit & Metal, dünyanın lider potasyum klorür üreticilerinden biri olan Alman K+S firmasının Türkiye distribütörü oldu.

KGD Grafit & Metal Alman K+S firması Türkiye distribütörü oldu
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Grafit satışında Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alan KGD Grafit & Metal, sektörüne yönelik sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Bu doğrultuda KGD, rakiplerinin aksine alüminyum geri dönüşüm prosesine en uygun ürünü garantileyen K+S firmasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek ürün gamını genişletti. KGD bu iş birliği sayesinde K+S markasının da desteğini alarak Türkiye pazarındaki müşterilerine kaliteli ve güvenilir ürünü doğru koşullarda en kısa sürede ulaştıracak.

Alüminyum sektörü potasyum klorürü verim arttırmak için kullanıyor

K+S firmasıyla yapılan iş birliğine dair değerlendirmede bulunan KGD Grafit & Metal Genel Müdürü Gamze Karasu, “Potasyum klorür esasında tarım başta olmak üzere hayatımızın her alanında olan bir ham maddedir. Alüminyum geri dönüşüm prosesinde verim arttırma özelliği ile de metalürji dünyasının ilgisini çekmiştir. Alüminyum sektöründe özellikle geri dönüşümcüler için önemli bir yere sahip olan potasyum klorür, hurda alüminyum ve cüruf eritilirken yaşanan metal kaybını minimuma indirmek için kullanılan karışımın ana hammaddelerindendir. K+S marka potasyum klorür ile, KGD döküm kimyasalları ürün grubu adı altında Flux üretmekteyiz” diye konuştu.

Artık yerli sanayici potasyum klorüre kısa sürede ulaşacak

Kimi geri dönüşüm firmaları K+S’ten gelen ürünü direkt kullanırken kimileri de ham maddeleri tedarik edip kendilerinin karışım yaptığını belirten Gamze Karasu, “Bu ham maddelerden biri de potasyum klorür. K+S firmasıyla da üç yıl önce alternatif tedarikçi arayışımızda tanıştık. Görüşmelerimiz, fikir alışverişlerimiz ve ortak hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye’deki alüminyum döküm sektöründe endüstriyel tip potasyum klorür satışı için distribütörlük anlaşmamızı yaptık. Bu iş birliği sayesinde müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda uzun teslim sürelerini beklemeden, ürüne hızlıca ulaşmalarını sağlıyoruz. Onları ithalat prosesinden kurtarıp yurt içi ödeme koşulları ile hizmet almalarını amaçlıyoruz. Böylelikle müşterilerimize K+S markasının ürün kalitesini, KGD’nin de hizmet kalitesini sunmuş oluyoruz. Ana hedefimiz, markanın da desteğini alarak Türkiye pazarındaki müşterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünü doğru koşullarda ulaştırabilmek” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.