Hatayda tarlasını sulamak isteyen çiftçiyi gördükleri hayrete düşürdü

Hatay’da tarımsal sulama borusundan çıkan yaklaşık 1,5 metrelik yılan, vatandaşları şaşırttı. Yaz aylarının gelmesi ve havaların aşırı ısınması nedeniyle yeraltı canlıları yüzeye çıkmaya başladı.

Yayınlama: 09.07.2024
Düzenleme: 09.07.2024 09:43
A+
A-

Yaz aylarının gelmesi ve havaların aşırı ısınmasıyla birlikte yer altı canlıları, özellikle yılanlar, doğada, yollarda, bahçelerde ve evlerde daha sık görülmeye başlandı. Hatay’ın Arsuz ilçesi Kurtbağı Mahallesi’nde çiftçilik yapan Vedat Köklü, tarlasını sularken suyun gelmediğini fark etti. Durumu kontrol etmek için boruları inceleyen Köklü, borunun içinde bir cisim olduğunu anladı ve çubuk yardımıyla çıkarmaya çalıştı. Boruyu tıkayan cismin yaklaşık 1,5 metrelik bir yılan olduğunu gören çiftçi büyük bir şaşkınlık yaşadı. Telef olan yılan, çevredeki vatandaşları da hayrete düşürdü.

43 yaşındaki Vedat Köklü, olayla ilgili şunları söyledi: “Boru tıkalıydı ve içinde bir şey olduğunu fark ettim. Borunun içinde yılan olduğunu bilmiyordum. Çubukla kurcalarken 1,5 metrelik bir zehirli yılan olduğunu gördüm. Yılanı çubukla çektim, zaten basınçtan dolayı ölmüştü. Yılan olduğunu çıkardıktan sonra fark ettik.”

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.