Hatay’da depremzedelerin evlerine giren hırsızlar, buzdolabındaki etleri dahi çaldılar

Hatay’da depremzede bir ailenin yaşadığı bireysel konteynere giren hırsız, buzdolabındaki et ve gıda malzemeleri başta olmak üzere çeşitli eşyaları çaldı. Bu olay çevrede büyük şaşkınlık yarattı.

Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Hatay’ın Antakya ilçesinde depremzede Açıkgöz ailesinin yaşadığı bireysel konteynere giren hırsızlar, buzdolabındaki et ve gıda malzemeleri başta olmak üzere çeşitli eşyaları çaldı. Konteynerin dış kapısını kırarak içeri girdikleri düşünülen hırsızlar, çamaşır makinesi, televizyon, soğutucu ve diğer ev elektronik eşyalarını da çaldılar.

Aile durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi ve olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis, konteynerde inceleme yaparak hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Ahmet Küçük, yaşananları şöyle anlattı: “Kız kardeşimin konteyneri burada. Misafirlik için geldiler, 2 gün önce. Dün gece hırsızlar içeri girmiş. Buzdolabını boşaltmışlar, etler dahil yenilebilir her şeyi almışlar. Ayrıca çamaşır makinesi, televizyon ve diğer eşyaları da çalmışlar. Polisler geldi, inceleme yaptılar. Memlekette çalınacak bir tek bu depremzedenin eşyaları kalmıştı, onlara dadandılar.”

Bu üzücü olay, depremzedelerin yaşadığı zorlukları daha da artırdı ve bölgede büyük bir üzüntü yarattı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.