Gönül Dağı nerede çekiliyor, hangi şehirde? Gönül Dağı gerçek mi?

İç ısıtan, aile ve birlik olmayı vurgulayan TRT 1 ekranlarının sımsıcacık aile dizisi Gönül Dağı her cumartesi TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Gönül Dağı çekim yerleri ilgiyle merak ediliyor. Seyirciler dizideki yeşillik, bozkır alanlar nerede merak ediyor. Gedelli Köyü’nde geçen dizi gerçekte nerede çekiliyor, Gedelli Köyü diye bir yer var mı?

Gönül Dağı nerede çekiliyor, hangi şehirde? Gönül Dağı gerçek mi?
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

Gönüldağı dizisi TRT 1 ekranlarında her cumartesi günü ekrana geliyor. Bozkırda bir Anadolu masalı olan ve 3 kuzenin hikayesini anlatan Gönüldağı dizisinin hikayesi kadar oyuncuları da ilgiyle takip ediliyor. Dizideki yeşillik, bozkır alanlar izleyicinin merakını çekiyor. Peki ama Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gedelli nerede hangi ilimizde? Gönül Dağı gerçek mi? 

Gedelli Köyü nerede?

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde kurulan setle başlayan Gönül Dağı dizisinde Gedelli Köyü ise günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü aslında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki kırsal bir bölgedir. Gönül Dağı seyircisini şaşırtan bu gerçek sonrası gerçekte Gönül Dağı diye bir dağ olup olmadığı da merak konusu oldu.

Gönül Dağı gerçekte var mı?

Mustafa Çiftçi’nin hikayelerinden senaryolaştırılan Gönül Dağı dizisi yayın hayatına tüm hızıyla devam ediyor. Çekimleri Eskişehir’de devam eden Gönül Dağı dizisindeki Gönül dağı isminde bir dağ gerçekte yoktur. Gönül Dağı efsanesi dizinin senaryosu gereği kurgulanmış bir efsanedir. Gönül Dağı denince akla ilk gelenlerden biri de Neşet Ertaş’ın aynı isimli türküsüdür.

Gönül Dağı dizisi konusu

Gönül Dağı dizisi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatmaktadır. Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerinde yer aldığı iddialı yapım, Mustafa Çiftçi’nin hikayelerinden senaryolaştırıldı. Peki ama Gönül Dağı dizisi nerede çekilmektedir?

Gönül Dağı 126.Bölüm Özet

Amcaoğulları, borçlarını ödeyebilmek için çalışmaya geri döner. Kasabalının bir derdine çare bulacak bir icat geliştirirler. Kasabalının bu icada tepkisi ne olacaktır?

Kasabada hayvan hırsızlığı yaşanmaya başlanır. Ciritçi’nin emanet koyunları da çalınır. Amcaoğulları bu hırsızları yakalayabilecek midir?

Elif ve Kenan, mutlu haberi bir süre herkesten gizlemeye karar verir. Döndü bu durumu yanlış anlar. Döndü ne yapacaktır?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.