Gaziantep’in 2. kent lokantası açıldı

Şehitkamil’in 2. Kent Lokantası açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, “Biz, bunu bir lütuf olarak görmüyoruz. Gazianteplinin parasıyla yapılmış lokantalar bunlar. Yani Gazianteplinin parasını, Gaziantepliye harcıyoruz.” dedi.

Gaziantep’in 2. kent lokantası açıldı
Yayınlama: 11.07.2024
Düzenleme: 11.07.2024 23:07
A+
A-

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, sosyal belediyecilik anlayışını güçlendiren önemli bir adıma daha imza attı. Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen 2. Kent Lokantası’nın açılışı; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ensar Aytekin, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Abbas Ertürk ile Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.
Karşıyaka Merkez Camii yanında konumlandırılan 2. Kent Lokantası, vatandaşların hizmetine sunuldu. Lokantada üç çeşit yemek ve içecek 45 TL’ye satılacak.

Açılış öncesi vatandaşlarla bir araya gelen ve selamlaşarak sohbet eden Ensar Aytekin, Abbas Ertürk ile Umut Yılmaz; açılış sonrası halka yemek servisi yaptıktan sonra çocuklara da dondurma ikramında bulundular.

Açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, lokantanın sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bir örneği olduğunu belirterek, “Yerel seçimden sadece 3 ay geçti. Ben, yolda gelirken, Başkan 3 ay içerisinde bir açılış noktasına gelmiş, hizmetlerini bitirmiş ve halka açmış diye düşünürken, meğer ikincisiymiş. Sosyal demokrat belediyeciliği, halkçı belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisidir, bu işletmeler.” diye konuştu.

“Yapılan her hizmetin içinde de mutlaka halk olacak”

Ensar Aytekin, CHP’nin halkı ön planda tutan bir parti olduğunu vurgulayarak, dar gelirli, işsiz, emekli, genç ve kadın gibi toplumun altta kalmış kesimlerinin öncelikli olduğunu ifade etti. Aytekin, “Biz, Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Partimizin adının içinde halk var. Bizim için yapılan her hizmetin içinde de mutlaka halk olacak. Ama o halkın, dar gelirlileri, işsizleri, emeklileri, gençleri, kadınları altta kalmışları, canı yananlar, hakkını bu düzenden, bu sistemden alamayanlar, kendine sığınacak bir yer arayanlar, öncelikli olacak” dedi.

“Gaziantepliler, burayı kendi evleri gibi görecekler”

Lokantanın hayırseverlerin ve yardımseverlerin katkılarıyla ayakta duracağına işaret ede Aytekin, “Bu kurum elbette değerli Belediye Başkanımızın, belediyemizin katkılarıyla ama daha çok hayırseverlerin, yardımseverlerin katkısıyla ayakta duracak. Şehitkamilliler, Gaziantepliler, burayı kendi evleri gibi görecekler. Burası, her şeyden önce halkındır, sizindir, hepinizindir” sözlerini kaydetti.

“Sosyal yardımı kesecekler” dediler”

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, göreve geldiklerinde sosyal yardımların kesileceği yönünde eleştiriler aldıklarını belirterek, “Biz, göreve geldiğimiz dönemde, ‘Eğer bunlar göreve gelirlerse sosyal yardımı kesecekler’ dediler. Çok şükür, Emeklihanemizin hemen yanında 2. Kent Lokantamızı açtık. 1. Kent Lokantamızı biz, 1 ay önce açmıştık. Bugüne kadar yaklaşık 10 bin kişiye burada ucuza, kaliteli yemeği ulaştırdık. Allah izin verirse yılsonuna kadar söz verdik, 10 tane kent lokantamızı açacağız. Biz, bunu bir lütuf olarak görmüyoruz. Gazianteplinin parasıyla yapılmış lokantalar bunlar. Yani Gazianteplinin parasını, Gaziantepliye harcıyoruz. Cebimizden harcamıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Kreş projelerimiz ve burslarımız yolda”

Yılmaz, sosyal demokrat belediyeciliğin anlayışına vurgu yaparak, sosyal yardımlaşma konusundaki faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Yılmaz, “Biz, Allah izin verirse bugün 2. kent lokantamızı açtık ama yarın daha güzel kreşlerle karşınıza çıkacağız. ‘Sosyal yardımı kesecek’ dediler, Allah izin verirse kreş projelerimiz yolda. Burslarımız yolda. Hepsini hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

“Buna inancım tam”

Açılışta, Şehitkamil Belediyesi Meclis Başkanvekili Süleyman Türkmen 200 kişilik yemek bağışında bulunarak kredi kartını çektirdi. Bu hareketiyle sosyal dayanışmaya katkıda bulunan Türkmen’e de teşekkürlerini ileten Yılmaz, “Genel Başkan Yardımcım, inşallah yarın sizi Büyükşehir Belediyesinde ağırlayacağız. Buna inancım tam” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.