Diyarbakır ve Mardin arasında anız yangını: 12 can kaybı, 78 yaralı

Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında 12 kişi hayatını kaybetti. Yangınlardan 78 kişi etkilenirken alevlerin arasında kalan çok sayıda büyük ve küçükbaş da öldü.

Diyarbakır ve Mardin arasında anız yangını: 12 can kaybı, 78 yaralı
Yayınlama: 21.06.2024
A+
A-

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü.

Yangına müdahale için Diyarbakır ve Mardin’den AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangınlarda 12 kişinin yaşamını kaybettiğini, 78 kişinin ise alevlerden etkilendiğini duyurdu.

Bakan Koca, yangın nedeniyle Diyarbakır’da 5 hastanın yoğun bakımda, 3 hastanın ise entübe olduğunu duyurdu. Sönen yangınlar için soğutma çalışmaları devam ediyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yangınla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi. Bu arada, yangının etkili olduğu alan drone ile görüntülendi.

Görüntüde, soğutma çalışmalarına katılan helikopterin Göksu Barajı’ndan aldığı suyu yangının etkili olduğu bölgeye taşıması, Diyarbakır ve Mardin’de yangından etkilenen alanlar görülüyor.

Yaralılardan bir kişi kurtarılamadı

Yaralılardan Remzi Yılmaz da tedavi gördüğü Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Diğer yaralıların hastanedeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.