Bankacılığı bırakıp fotoğrafçı oldu

Adana’da bankacılık kariyerini bırakan genç bir kadın, özel konseptlerle yeni doğan bebeklerin aileleri için unutulmaz anılar oluşturmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, çektiği yeni doğan bebek videoları sosyal medyada milyonlarca kez izleniyor.

Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

Adana’da özel bir bankada çalışan ve bir çocuk annesi olan Tülay Demirel (37), 2013 yılında bankacılığı bırakarak fotoğrafçılık mesleğine yönelmiş. Merkez Çukurova ilçesinde stüdyo açan Demirel, gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra özellikle yeni doğan bebekler için özel fotoğraf çekim konseptleri geliştirmeye başladı.

Stüdyosunda ailelerin güzel hatıralar biriktirdiği özel konseptli çekimler yapıyor. Adana’ya özgü ‘Adana Dürüm’ konsepti gibi yerel temalı çekimler de gerçekleştirerek farkındalık oluşturuyor. Yeni doğan bebeklerin fotoğrafları ise sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlenip beğeniliyor.

Demirel, yeni doğan bebeklerin ilk 15 gün içinde çekilen fotoğraflarının önemine vurgu yaparak, “Yıllarca bankacılık yaptıktan sonra fotoğrafçılığı seçtim, çünkü çocukları seviyorum. Bebeklerin ilk 15 günü, cenin pozisyonunu koruyabildikleri ve konforlu oldukları bir dönem. Bu nedenle ailelere bu zaman diliminde çekim yapmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Son yıllarda yeni doğan bebek fotoğrafçılığının popüler hale geldiğini belirten Demirel, “Bebekleri sakinleştirmek ve uyutmak için farklı teknikler kullanıyoruz. Eskiden böyle detaylı bebek fotoğrafları yoktu. Talep artışıyla birlikte sürekli yenilikler ve farklı konseptler üretiyoruz. Bu hatıraların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum; aileler de sağlık nedenleri veya zaman sıkıntısı yüzünden bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini dile getiriyorlar” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.