Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye 2023’te 44. sırada

Türkiye’nin en büyük özel doğalgaz dağıtım şirketi olan Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye 2023 Araştırması’nda net satış, öz kaynak ve FAVÖK gibi önemli ekonomik değerler baz alınarak 44. sırada yer aldı.

Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye 2023’te 44. sırada
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Türkiye’nin en büyük özel doğalgaz dağıtım şirketi olan Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye 2023 Araştırması’nda net satış, öz kaynak ve FAVÖK gibi önemli ekonomik değerler baz alınarak 44. sırada yer aldı. Bu başarı, Aksa Doğalgaz’ın sürdürülebilir büyüme stratejisinin ve sektöre yaptığı katkının bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

2023 yılında önemli büyüme:

Ciro: 49,8 milyar TL
Yatırım Tutarı: 5,7 milyar TL (Geçen Yıl)
Toplam Yatırım Tutarı: 40 milyar TL
Şebeke Uzunluğu: 45 bin km’yi aştı
Abone Sayısı ve Doğalgaz Dağıtım Hacmi: Önemli ölçüde arttı

Kazancı Holding’in gücüyle ilerleme:

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aslan, elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl, şirketimizin sürdürülebilir büyüme stratejisinin temel taşlarını daha da güçlendirdik ve 6 bin kilometre yatırımımızla sektörümüz açısından dünyada bir ilke imza attık. Bugün 45 bin kilometreye aşan şebeke uzunluğumuzla abone sayımızı ve doğal gaz dağıtım hacmimizi önemli ölçüde artırarak ülkemizin enerji güvenliğine katkıda bulunmayı sürdürüyoruz.”

Aslan, Aksa Doğalgaz’ın Kazancı Holding’in yarım asrı aşan tecrübesi ve bilgi birikiminden güç alarak ilerlemeye devam eden çok güçlü bir şirket olduğunu vurguladı. 175 ofis ve 4 bin 356 çalışanıyla Aksa Doğalgaz’ın vatandaşları doğa dostu, ekonomik ve konforlu doğalgaz ile buluşturmaya devam ettiğini belirten Aslan, önceliklerinin doğalgaz arzını tüm abonelere en yüksek müşteri memnuniyetiyle, kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlamaya devam etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.