Adel Kalemcilik, UNICEF işbirliği ile 40 milyon dolarlık satış hedefliyor

Kırtasiye sektöründe Türkiye’nin lider firması olan Adel Kalemcilik, United Nations Children’s Fund’un (UNICEF) onaylı tedarikçisi olarak, önümüzdeki 2 yıl içinde 40 milyon dolarlık ihracat potansiyeli yakaladı.

Adel Kalemcilik, UNICEF işbirliği ile 40 milyon dolarlık satış hedefliyor
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

50 yılı aşan tecrübesi ile 1969’dan beri faaliyet gösterdiği kırtasiye sektöründe Türkiye’nin lider firması olan Adel Kalemcilik, ihracat faaliyetlerini artırmak için çalışmalarını güçlü bir şekilde sürdürüyor. Çocuk, ergenlik ve gençlik alanlarına odaklanan ve dünyanın en prestijli sivil toplum örgütlerinden biri olan UNICEF’in bu yıl onaylı global tedarikçileri arasına giren şirket, dünya çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacak. 

“UNICEF iş birliğini farklı uluslararası fırsatlar takip edecek” 

UNICEF ile sağlanan iş birliğinin büyük bir uluslararası potansiyele işaret ettiğini belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar; “UNICEF, yalnızca 2022 yılında değeri 134 milyon doları aşan eğitim kitlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırdı. Bu iş birliğiyle birlikte, önümüzdeki iki yıllık dönemde yaklaşık 40 milyon dolarlık önemli bir satış hacmi yakalayacağımızı, farklı uluslararası fırsatların da bunu takip edebileceğini öngörüyoruz. UNICEF’in ilk siparişlerini aldık, var gücümüzle üretim ve sevkiyatlarımızı sağlıyoruz.” dedi.

İhracat oranını %30’a çıkarmayı hedefliyor

Adel Kalemcilik, iki yıl içinde ciro içerisindeki ihracat oranını %30’a çıkarmayı planlıyor. Bu hedef doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışan şirket, dünya kırtasiye ithalatının yüzde 21’inin yapıldığı Kuzey Amerika pazarına, HRS Global ile imzaladığı protokol anlaşması ile giriş yaptı.  Rusya’da da ihracat faaliyetlerini artıran Adel Kalemcilik, ürünlerini ilk kez Rusya’nın en büyük çevrim içi pazaryeri olan Ozon’da tüketiciyle buluşturdu. Şirket, önümüzdeki dönemde Türki Cumhuriyetler, Mısır, Azerbaycan ve Filistin’e de odaklanacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.