Array ( [m] => 202407 [cat] => 0 [s] => [paged] => 1 [order] => [orderby] => [post_type] => post [posts_per_page] => -1 [post_status] => [perm] => ) Adanalı paralimpik yüzücü Paris Olimpiyatları’na hazırlanıyor – Referans Türk – Haber, Gündem, Son Dakika, İş ve Ekonomi Haberleri – Haberin Referans Noktası

Adanalı paralimpik yüzücü Paris Olimpiyatları’na hazırlanıyor

Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki bedensel engelli Meryem Nur Tunuğ, başladığı yüzme sporunda milli takım forması giyme başarısı gösterdi ve şimdi Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazandı.

Adanalı paralimpik yüzücü Paris Olimpiyatları’na hazırlanıyor
Yayınlama: 09.07.2024
Düzenleme: 09.07.2024 21:34
A+
A-

İlk olarak rehabilitasyon amacıyla başladığı yüzme sporunda Atlas Engelliler Spor Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak devam etti.

Ulusal yarışmalarda başarılarıyla dikkat çeken Meryem, Avrupa şampiyonalarında da gösterdiği performansla uluslararası alanda adını duyurdu. Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) tarafından verilen bipartite davet kotasıyla Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde eden Meryem, antrenörü Ahmet Eruçar nezaretinde haftanın her günü antrenmanlarını sürdürerek iyi bir derece elde etmeyi hedefliyor.

Meryem, spora olan tutkusunu ve hedeflerini şu şekilde ifade etti: “Başta rehabilitasyon amaçlı gittiğim yüzme merkezinde keşfedilip sporcu olarak lisans alarak başladım. Milli takıma seçilene kadar sürekli kendimi geliştirdim ve şimdi Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na katılma şansı yakaladım. Hedefim olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek ve başarı elde etmek. Antrenmanlarıma hedeflerime ulaşmak için kararlılıkla devam ediyorum.”

Milli takım antrenörü Ahmet Eruçar ise Meryem’in başarılarına vurgu yaparak, “Meryem için olimpiyatlarda yüzmek, Türkiye bayrağını göklere çıkarmak ve madalyalar kazanmak bizim için büyük gurur olacak” dedi.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.